Artykuły

Pomoc psychoterapeutyczna – ciekawe artykuły

Psychologia i psychoterapia są obszernymi dziedzinami naukowymi, które wciąż się rozwijają. Pomoc psychologiczna obejmuje wsparcie osób, które cierpią z powodu różnego rodzaju zaburzeń psychologicznych. Nasi dyplomowani terapeuci w Krakowie podejmują się terapii nerwic, depresji, terapii zaburzeń jedzenia, zaburzeń osobowości oraz psychoterapii uzależnień. Psychologia jest nie tylko obszerną, ale też bardzo ciekawą dziedziną, dlatego aby zaspokoić Waszą wiedzę na ten temat, przedstawiamy artykuły i materiały dotyczące psychoterapii.

  • Depresje

Odczuwasz ciągły smutek, nic Cię nie cieszy, a ludzie dookoła wydają się denerwujący bądź całkowicie obojętni? Bardzo możliwe, że dopadła Cię depresja, na którą cierpi coraz więcej osób. Wielu uważa, że jedynym objawem depresji są myśli samobójcze, jednak jest to błędne przeświadczenie. Depresja jest chorobą, której towarzyszą objawy takie, jak bezsenność, ciągłe poczucie przygnębienia, otępienie, niemoc, zmęczenie czy poczucie bezsensu. Jeżeli zauważyłeś niepokojące zmiany w swoim zachowaniu – nie ignoruj ich. Oferujemy pomoc psychoterapeutyczną w Krakowie.

  • Nerwice

Odczuwasz ciągłe rozdrażnienie i każde, nawet najmniejsze niepowodzenie wywołuje u Ciebie uczucie wściekłości i napady szału? A może nie potrafisz uwolnić się od niechcianych myśli, negatywnego nastawienia do samego siebie i otaczającego świata, masz poczucie, że stoisz w miejscu, masz trudności w koncentracji, towarzyszy Ci rozkojarzenie i poczucie ciągłego zmęczenia? Również dolegliwości somatyczne, takie jak migreny, dolegliwości układu pokarmowego, zmiany skórne, bóle mięśni, ucisk w klatce piersiowej i wiele innych, wobec których lekarze są bezsilni, bywają objawem nerwicy. Wszystkie te objawy prowadzą do dysfunkcji w codziennym życiu. Nasi psychoterapeuci z Krakowa pracują z każdym rodzajem nerwicy, również z nerwicą natręctw.

  • Zaburzenia jedzenia

Masz problemy z zaakceptowaniem własnego ciała, przez co ciągle szukasz sposobów, by utracić zbędne kilogramy? A może objadanie się jest dla Ciebie sposobem na poradzenie sobie ze stresem, lękiem, smutkiem i poczuciem pustki? Może prowadzić to do ciężkich zaburzeń jedzenia, do jakich zaliczają się kompulsywne objadanie się, bulimia i anoreksja. Oferujemy profesjonalną pomoc wykwalifikowanych psychoterapeutów w Krakowie, którzy z zaangażowaniem podejmą się terapii zaburzeń jedzenia.

  • Syndrom DDA

Syndrom DDA to syndrom Dorosłych Dzieci Alkoholików. Cierpią na niego osoby, które wychowały się w domach, gdzie na pierwszym miejscu zamiast miłości i zrozumienia stał alkohol. Dzieci wychowane w takich domach, w dorosłym życiu bardzo często cierpią z powodu różnych trudności – adaptacyjnych, silnych lęków, poczucia wyobcowania w społeczeństwie, bardzo niskiej samooceny i braku zaufania do samego siebie, a także do ludzi wokół. Utrudnia lub wręcz uniemożliwia im to rozwój oraz stworzenie satysfakcjonującej relacji, a nawet powoduje, że same sięgają po alkohol. W naszych gabinetach psychoterapii w Krakowie Dorosłe Dzieci Alkoholików odnajdą pomoc. Prowadzimy też psychoterapię młodzieży.

  • Lęki i niepokój

Każde, nawet najmniejsze wydarzenie wywołuje u Ciebie stres i uczucie niepokoju? Boisz się wyrażać swoje zdanie lub odczuwasz strach przed publicznymi wystąpieniami? A może lęk dotyczy przyszłości? Masz obawy, że sobie nie poradzisz z różnymi sytuacjami, jakie przynosi życie? Bardzo możliwe, że cierpisz z powodu zaniżonej samooceny, braku zaufania do samego siebie, stąd też odczuwasz nieuzasadniony i nieustający niepokój. Bardzo często traumatyczne przeżycia z dzieciństwa lub innego okresu powodują różnego rodzaju lęki. Nie musisz z tym żyć, możesz wyzbyć się czynników, które utrudniają Ci normalne funkcjonowanie. Nasze gabinety psychoterapii w Krakowie oferują pomoc wykwalifikowanych specjalistów.

  • Zaburzenia osobowości

Zaburzeniami osobowości nazywa się zaburzenia psychiczne, które w znaczący sposób utrudniają funkcjonowanie w społeczeństwie i nawiązywanie relacji międzyludzkich. Objawami zaburzeń osobowości może być nagłe popadanie w skrajnie różne stany emocjonalne – rozpacz i radość, zdenerwowanie i odprężenie itp. Przez zaburzenia osobowości rozumie się też nieumiejętność dopasowania do wymogów społecznych i kulturowych. W naszych gabinetach psychoterapii w Krakowie pomożemy Ci uporać się z problemami w odnalezieniu własnego ja.

  • Uzależnienia i współuzależnienie

Każde uzależnienie w znaczący sposób utrudnia życie nie tylko osobie na nie cierpiącej, ale też najbliższym, których życie skoncentrowane jest wokół uzależnionej osoby i jej problemów. Pierwszym i najważniejszym krokiem w walce z uzależnieniem jest zrozumienie, że problem istnieje naprawdę. W naszych gabinetach psychoterapii w Krakowie zajmujemy się skuteczną terapią uzależnień, a także pomocą osobom, które są współuzależnione. Nie obawiaj się, przyjdź do nas i skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy.